#1 "Promyczek" - Kim Holden

  

    Po "Promyczka" sięgnęłam za sprawą wielu pozytywnych opinii na temat tej książki i  kupiłam od razu wszystkie trzy tomy (Promyczek, Gus, Franco). Czy naprawdę było warto? Zapraszam do zapoznania się z moją opinią.

   Kim Holden, szczęśliwa mama i żona. Uzależniona od Facebook'a. Uwielbia kawę, pisanie i spełniać własne marzenia. Zanim napisała pierwszą książkę upłynęło 20 lat. Twierdzi, że nie żałuje, ale zachęca by nie czekać i spełniać marzenia!

   Fabuła książki skupia się na głównej bohaterce Kate Sedgwick, która wyjeżdża na studia do małej miejscowości Grant w Minnesocie. Jest to dla niej wyzwanie, ponieważ musiała opuścić swojego najlepszego przyjaciela, Gus'a, którego zna całe życie. W Grant Kate poznaje nowych cudownych przyjaciół, zakochuje się i stara się wycisnąć każdy dzień jak cytrynę.

   Autorka przedstawiła nam bohaterkę, która pomimo wielu trudów życiowych cały czas zachowuje pogodę ducha i wiarę w ludzi. Wyciąga z życia, a nawet z ludzi wszystko co najlepsze. Tak bardzo skupia się na pozytywach, że przestaje zauważać negatywy. To właśnie dlatego Gus nazywa Kate Promyczkiem. Kate jest osobą bardzo ciepłą, oddaną przyjaciołom, nie oceniającą. Przyjaciele są jej rodziną. Kate czuje się w obowiązku ich chronić. Może dlatego Promyczek tak łatwo znajduje prawdziwych przyjaciół, a nawet potrafi pomóc nieprzyjaciołom. Przy Kate ludzie stają się lepsi i nie boją się być sobą. Kim moim zdaniem przedstawiła nam osobę idealną. Sama chciałabym mieć kilka cech z charakteru Kate, a najchętniej wszystkie. Możesz uważać, że to banały, ale Promyczek uczy nas, że życie jest jedno, nie wiadomo jak krótkie, więc warto robić to, co się kocha, a nie żyć pod dyktando innych. W dobrej powieści jednak jest jak w życiu. Nigdy nie może być całkiem idealnie, a bohaterowie pomimo młodego wieku posiadają niemały bagaż doświadczeń. Gdy Kate na swojej drodze spotyka Kellera,
życie obojga się komplikuje. Oboje mają swoje tajemnice, których nie chcą zdradzać nikomu. Jak to spotkanie odmieni ich życie? Jakie sekrety skrywają Kate i Keller?

   Bardzo lubię książki, które mają wpływ na moje życie lub chociaż dłużej zostają w mojej głowie po ich przeczytaniu. Pomimo tego, że bohaterowie i ich losy były trochę wyidealizowane, ta książka sprawiła, że postanowiłam przeanalizować niektóre cechy mojego charakteru i spróbować zmienić choć jedną. Codziennie staram się szukać pozytywów i mniej narzekać. Książek o podobnej tematyce znam kilka, jednak Kim napisała wspaniałą powieść i zrobiła to legendarnie! 

Książka pochodzi z mojej biblioteczki.

Tytuł: Promyczek
Tytuł oryginału: Bright Side
Autor: Kim Holden
Wydawnictwo: Filia
Przekład: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Data wydania: 2016
Liczba stron: 592
Cena: 39,90 zł

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam. Całkowicie mnie ta powieść porwała. A w Kate i Gusie byłam zakochana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po Promyczku było mi smutno, że przeczytałam, ale Gus mnie porwał jeszcze bardziej. Cudowny charakter ❤️

   Usuń
 2. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki, ta pozycja jej się podobała. Przed nią tylko najnowsza pozycja Kim Holden.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam opinie, że ta najnowsza nie jest tak świetna jak seria Promyczka, ale i tak przeczytam 🙂

   Usuń
 3. "Promyczek" cały czas przede mną, z chęcią przeczytam, zwłaszcza, że większość czytelników chwali twórczość Holden :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda :) Jeszcze nie spotkałam się z negatywną opinią o Promyczku :)

   Usuń

Copyright © 2014 poprostumniej.pl , Blogger