„Czarownica” Camilla Läckberg
Camilla w swoich książkach miała momenty lepsze i gorsze. Jestem ogromną fanką sagi o Fjällbace, ale nie wszystkie tomy były tak samo dobre dlatego byłam bardzo ciekawa czy autorka jest w stanie jeszcze mnie zaskoczyć. 

            Camilla w swojej powieści połączyła kilka wątków, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą wiele wspólnego, ale od początku, a właściwie cofnijmy się o 30 lat. W Fjällbace w lesie zostają znalezione zwłoki czteroletniej Stelli. Do jej zabójstwa przyznały się Marie i Helen, wówczas 13 letnie dziewczyny, które potem zmieniły swoje zeznania. Nie zostały oskarżone. Pełnoletnia Marie wyjechała do Stanów i zrobiła karierę aktorską, a Helen wyszła za mąż i pozostała we Fjällbace. 
            Wróćmy do teraźniejszości. W gospodarstwie, w którym mieszkała Stella, mieszka czteroletnia Linnea z rodzicami. Marie wraz ze swoją nastolenią córką wraca do Fjällbacki. Pewnego popołudnia rodzice Nei zawiadamiają policję o jej zaginęciu. Trwają poszukiwania. Mieszkańcy Fjällbacki rzucają oskarżenia na Helen i Marie. 
Autorka również wprowadza wątek historyczny, który opowiada nam pewną historię sióstr. W Bohuslän w 1671 roku trwa czas polowań na czarownice. Czy przeszłość może mieć wpływ na teraźniejszość? Jeśli jesteście ciekawi, musicie zagłębić się w lekturę książki. 
Książka Camilli porusza również aktualne wydarzenia na świecie, a mianowicie autorka umiejętnie wplotła w powieść wątek syryjskich uchodźców. Pokazuje nam jak teraz wygląda ich rzeczywistość w Szwecji, która prawdę mówiąc nie jest zbyt kolorowa. Nie tylko syryjczyczy czy uchodźcy są tak traktowani i nie tylko w Szwecji. Autorka porusza szerszy problem jakim jest brak tolerancji i brak zrozumienia dla ludzi innych narodowości. Problem ten niestety jest światowy i dotyczy również nas. 
            Nie zabrakło również przygód głównych bohaterów. Erika, autorka książek o tematyce kryminalnej, zagłębia się w sprawę Stelli. Patrik, policjant i mąż Eriki, wraz z cała załogą komisariatu prowadzi dochodzenie w sprawie Nei. 

Podsumowując, śmiało mogę stwierdzić, że jest to najlepszy tom z całej sagi o Fjällbace. Książka wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do ostatniej strony.


Książka pochodzi z mojej biblioteczki.

Ocena 4,5/5

Tytuł: Czarownica
Tytuł oryginału: Haxsn
Autor: Camilla Läckberg
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017
Liczba stron: 592
Cena: 29,99 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 poprostumniej.pl , Blogger